TEL.:           +370 629 22 777

El.P.:           info@trimkus.lt

ADRESAS: Kaunas

Instagram
a

Savaitgalio pamąstymai prie jūros – vienkartiniai puodeliai?

Savaitgalio pamąstymai prie jūros – vienkartiniai puodeliai?

Šį savaitgalį praleidau Klaipėdoje. Smagiai pasivaikščiojome miško takeliais, aplankėme jūrą ir kopas. Ėjome nuo Olando kepurės, kažkur 4-5 kilometrus, bet dėl gražaus oro  ir geros nuotaikos jie visiškai neprailgo.

Praėjus savaitgaliui apmąsčiau šių dviejų dienų įspūdžius. Dienos buvo itin gražios, lepino ne tik pavasariška ir atbundanti gamta, bet ir šiltas oras. Tačiau ne tai man įsiminė labiausiai. Važiuodami sustojome nusipirkti kavos, juk tai jau tarsi tradicija. Turbūt net sunku įsivaizduoti ilgesnę kelionę be puodelio kavos. Ir būtent čia supratau, kokia didelė yra taršos problema. Dažnai žmonės žiūri į vienkartinius puodelius labai atmestinai ir net nesistengia išmesti juos į šiukšliadėžę – jie tiesiog mėtomi ten, kur papuola.

Suvokiau, kokia užteršta yra mūsų gamta. Kavos puodelių yra pilni miškeliai, parkai ir kitos lankytinos vietos. Pamąsčiau, kiek daug yra neatsakingų žmonių, kurie visiškai nesirūpina gamta. Pagalvokite ir atsakykite, ar jūs, pamatę numestą puodelį, pakeliate jį? Ar kaip ir dauguma, tiesiog praeinate? Neneigsiu, ir pačiam yra buvę situacijų, kai į tokį šiukšlinimą pažvelgdavau kiek atmestinai ir dėl skubėjimo ar kitų priežasčių praeidavau pro numestą puodelį. Bet tuomet atsibusdavo sąžinės jausmas, kad pasielgiau netinkamai ir visgi reikėjo paimti šiukšlę, juk tai trunka vos kelias sekundes.

Tai pat susimąsčiau ir iškėliau klausimą – ką šiuo metu daro kavinės, degalinės ir kitos kava prekiaujančios vietos, tam, kad sumažintų šią nesibaigiančią puodelių taršą? Ar į tai žiūrima pakankamai atsakingai? Juk šiuo metu, mano manymu, tai viena iš aktualiausių temų, kurią reiktų rūpintis.

Tiesa, vaikščiojant nepastebėjome itin didelio puodelių kiekių, tačiau jų tikrai buvo. Kai kurie buvo numesti visai nesenai, o kiti, matėsi, kad tikriausiai visą žiemą tūnojo po sniegu ir dabar vėl išlindo į dienos šviesą.

Norėčiau, kad pasidalintumėte savo nuomone, ką manote apie tokį gamtos teršimą lankytinose vietose? Galbūt sutiktumėte organizuoti komandą ir pradėti rinkti puodelius? Įdomu, ar sulauktumėme palaikymo ir žmonių prisidėjimo, tam, kad pagaliau bent kiek išvalytume gamtą. Daryti gerus darbus taip pat skatina ir motyvaciją didina artėjanti akcija ,,Darom‘‘.

Jei jums kyla klausimų dėl karantino sąlygų ir būriavimosi – problemų nebūtų. Reikėtų tik sustoti kas du metrus ir viskas būtų pagal įstatymus. Tuomet galėtume drąsiai šukuoti miškus, parkelius ar kitas lankytinas vietas bei rinkti puodelius.

Ačiū visiems, kurie skaitė šį straipsnį, o dabar labai laukiu jūsų visų nuomonių ir idėjų komentaruose, tad nepamirškite pakomentuoti!

Ps. Tikiuosi jums patiko užfiksuotos mano akimirkos.

 

0 0 votes
Article Rating
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Visi komentarai