trimkus.lt

Sekite mane

Šiandien, pasikalbėjome su Tomu jautria šių dienų tema, apie autistiškų vaikučių integravimą į mokyklas ir darželius. Senai jau buvo apie tai kalbama, kad reikia tam ruoštis, tačiau kol kas situacija liūdnoka.

Tai kelia didžiulį nerimą tėvams, nes jie nežino kas laukia jų pačių ir jų vaikučių Gavus diagnozę, beje kurios nustatymo, taip pat reikia ilgokai palaukti, toliau seka nežinomybė.

Mokymosi įstaigose trūksta specialistų, kurie galėtų dirbti ir padėti tokiems vaikams .Gaunamos rekomendacijos iš PPT Tarnybos, taip ir lieka tik rekomendacijomis. Dauguma mokymosi įstaigų, taip ir interpretuoja, kad tai tik rekomendacijos.

Bet dažniausiai tai būna todėl, kad neturi specialistų ir ypač elementarių padėjėjų, kurie labiausiai reikalingi tokiems vaikams. Daugumą vaikučių turi turėti šalia padėjėją, nes tiesiog vieniems jiems labai sunku prisitaikyti svetimoje aplinkoje. Privačios mokyklos prašo tėvų, kad patys susirastų padėjėją ir patys susimokėtų. Na o valdiškos mokyklos, pasako, kad tiesiog neturime žmonių ir finansavimo.

Automatiškai tėvai įtampoje, nes reikia eiti į darbus, o vaikai taip pat strese, palikti be asmeninio padėjėjo .Taip, yra jau ruošiami specialistai,
bet kol kas jų labai mažai ir jie nelabai patyrę darbui su sunkesniais vaikučiais. Anksčiau, mano sūnaus laikmečio vaikams, problematiškas elgesys atsirasdavo prasidėjus brendimui, bet dabar viskas prasideda daug anksčiau. Tada ir prasideda šeimose pykčiai tarp tėvų, net kai kuriuose ir skyrybos.

Normalu, kad ir vaikai tada stresuoja. Visada stengiuosi, nuraminti tėvus ir nepulti į paniką sužinojus diagnozę. Pats baisiausias dalykas yra mirtis, o čia dar daugumai vaikų galima padėti ir jie, kaip juokiasi viena gyditoja, iš to dar gali išaugti. Žinoma, tam reikės įdėti daug pastangų. Pirmiausiai, reiktų susirasti specialistus ir žmones, kurie turi daug patirties ir žino kaip padėti jūsų vaikui.

Nepulti visur, kur pasiūlo, kol neįsitikinsit to specialisto, ar žmogaus profesionalumu ir patirtimi dirbant su tokiais vaikais. Taip pat, nepradėti jokių siūlomų brangių terapijų ar užsiėmimų ,Pirmiausiai, nuodugniai išsitirkite savo vaikučio sveikatą. Tai yra pats svarbiausias žingsnis, pradedant eiti šiuo tikrai sudėtingu pasveikimo keliu .Nes didžiausią sėkmės dalį ir lemia vaiko sveikata, o tada, tik visa kita pagalba ir užsiėmimai, bei terapijos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Įrašai
Veiklos
Fitline